Na samym początku trzeba zaznaczyć, że BLIK to jeden z najnowszych i bardzo wygodnych systemów płatności mobilnych, powinieneś wiedzieć że posiada bardzo dużo ciekawych zastosowań, jest przede wszystkim niezwykle funkcjonalny. Dzięki jego zastosowaniu można w bardzo szybki sposób wypłacać pieniądze, dokonywać płatności w internecie a także stacjonarnie. Istnieje również możliwość przelewania środków na numer telefonu, bardzo dużą zaletą tego systemu płatności mobilnych jest łatwa obsługa, bowiem polega ona tylko na dokładnym przepisaniu specjalnego 6 cyfrowego kodu a następnie zatwierdzenie operacji w aplikacji.

Płatność BLIK- co to jest?

Trzeba zaznaczyć, iż jest to system płatności mobilnych umożliwiający dokonywanie transakcji stacjonarnych i online z zastosowaniem kodów. Jednakże, aby tego dokonać należy uruchomić specjalną aplikację banku w telefonie, wyświetlić kod a następnie przepisać go do terminalu lub na stronie internetowej. podczas przeprowadzania transakcji. W następnym etapie trzeba potwierdzić płatność specjalnym kodem PIN w aplikacji banku, to bardzo istotne bowiem wygenerowany kod BLIK jest ważny przez maksymalnie 2 minut, po tym czasie traci ważność i konieczne jest wygenerowanie kolejnego kodu!

Gdzie i kiedy można płacić BLIKI-em?

Warto podkreślić, iż płatność z zastosowaniem BLIKA można dokonywać online, w sklepach internetowych a także płaci przy kasach w sklepach stacjonarnych. Bardzo dużą  zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że można wpłacać i wypłacać pieniądze korzystając z bankomatów oraz wpłatomatu.
W przypadku przelewu na telefon zamiast 26- cyfrowego numeru konta wpisywany jest numer odbiorcy.

Jakie banki obsługują system płatności BLIK?

Czy wiesz, ze jeśli korzystasz z nowoczesnego sytemu płatności BLIK, nie potrzebujesz dodatkowych programów oraz innych skomplikowanych rzeczy? Wystarczy, że posiadasz aplikację oraz konto bankowe w jednym z kilkunastu banków, wśród których można wymienić:

 • PKO Bank Polski
 • PKO SA
 • ING Bank Śląski
 • mBank
 • Bank Millennium
 • Santander Bank Polska
 • Alior Bank
 • Getin Bank
 • T-mobile usługi bankowe
 • BNP Paribas
 • Credit Agricole.

Pamiętaj, że obojętnie w którym banku założysz konto otrzymujesz dostęp do BLIK i możesz korzystać z wielu jego zalet!

Kto to może korzystać z płatności BLIK?

Należy pamiętać, iż BLIK jest dostępny dla klientów banków polskich, które obsługują ten system płatności! Co bardzo istotne, potrzebne jest do tego smartfon z dostępem do internetu, oraz aplikacja mobilna banku w którym masz konto. Jest to rodzaj płatności coraz bardziej popularniejszy w ciągu ostatnich lat, przede wszystkim ze względu na ogromną funkcjonalność oraz wygodę i komfort podczas użytkowania. BLIK cieszy się coraz większym zainteresowaniem z roku na rok coraz większym, bowiem w ciągu ostatnich 5 lat dzięki zastosowaniu BLIKA zrealizowano około 350 milionów transakcji, których równowartość osiągnęła 47 miliardów złotych. Ciekawostką jest fakt, iż BLIK zyskał tak bardzo na dobrej opinii raz liczbie użytkowników, że w 2019 roku wyprzedził nawet płatność kartami. W 2019 roku z BLIKA skorzystało około 9 milionów użytkowników!

Czy aktywacja i posiadanie BLIKA kosztuje?

W momencie kiedy nowoczesny system BLIK zaczyna działanie w Polsce bardzo wiele osób zastanawia się czy jest to opcja darmowa czy może płatna?Niestety na tą chwilę jest to opcja płatna w przypadku PKO BP, prowizja za taką transakcję pobierana jest w zależności od rodzaju danego rachunku oraz wybranego do wypłaty środków pieniężnych bankomatu, bowiem zdarza się w wielu przypadkach, że jest to kwota 0 złotych, aczkolwiek w niektórych bankomatach opłata może wynosić nawet 5 zł! Koszt zależny jest również od kategorii konta, ponieważ w niektórych bankach prowizja także jest pobierana i chodzi tutaj między innymi o takie banki jak: BNP Paribas, Credit Agricole ,ING Bank Śląski oraz inne. Dlatego przed skorzystaniem z danej usługi i wyborem odpowiedniego banku zaleca się, aby zajrzeć do cennika i dokładnie sprawdzić koszty związane z systemem płatności BLIK! Natomiast jeżeli chodzi o aplikację, tutaj nie ponosisz żadnych kosztów dodatkowych, zatem z Twojego rachunku podczas transakcji zostanie pobrana taka kwota, jaka jest cena zakupionego towaru lub usługi bez żadnych dodatkowych ukrytych opłat.

Przelewy na numer telefonu BLIK

Bardzo dużą zaletą BLIKA jest możliwość przelewu na numer telefonu, jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, gdyż nie wymaga potrzeby podawania długiego 26- cyfrowego numeru konta, wystarczy sprawdzić tylko i wyłącznie numer telefonu odbiorcy i gotowe! Pieniądze trwają na konto w trybie natychmiastowym, oczywiście o ile klient jest użytkownikiem banku który posiada BLIK. Jest to doskonały sposób na tzw. przelew natychmiastowy, który możliwy jest między innymi w: Alior Bank, Getin Bank, PKO BP, Santander Bank Polska, Bank Millennium oraz wiele innych instytucji bankowych. Przelew na telefon przede wszystkim ma za zadanie usprawnić przekazywanie mniejszych kwot, oraz rozliczanie. Rozwiązanie znajduje częste zastosowanie przede wszystkim w przypadku jeżeli wybierasz się gdzieś ze znajomymi a każdy płaci za siebie z osobna.

Czy warto aktywować BLIK?

Ze względu na ogromną funkcjonalność naprawdę warto aktywować BLIK, ponieważ może się przydać w awaryjnych sytuacjach między innymi: gdy zapomnisz wziąć portfel ze sobą lub zostanie on Ci skradziony. Dzięki takiemu zastosowaniu w tej sytuacji zawsze otrzymujesz dostęp do gotówki na telefon,
jest to bardzo dobra alternatywa która może sprawdzić się w różnych nieoczekiwanych i nagłych sytuacjach!

Promocje a BLIK

Warto zaznaczyć, iż osoby które korzystają z BLIKA mogą także liczyć na liczne promocje i bonusy, które najczęściej przyznawane są za dokonywanie płatności. W niektórych przypadkach banki nagradzają samodzielnie swoich klientów, najczęściej w ramach danej promocji, która obowiązuje w konkretnym terminie!

Jeśli interesuje Cię nowoczesny system płatności internetowej BLIK, zapoznaj się z dostępną ofertą i wybierz odpowiednie rozwiązanie dla siebie! Postaw na szybką i skuteczną obsługę, dzięki czemu oszczędzisz również sporo czasu!